فوتولیذا

درباره ما،خدمات مجالس لیزا - لباس فیلمبرداری،تالار عروسی،خنچه عقد،ماشین عروس

لباس عروسی عکاسی و فیلمبرداری عروسی و مجالس
علت تفاوت قیمت لباس عروس چیست؟


اگر شما هم به تازگی بدنبال خرید لباس عروس بوده اید ممکن است از تفاوت قیمت لباس های قابل عرضه تعجب کنید .. لباس های عروس از قیمت های بسیار پایین تا لباس های چند میلیون تومانی قابل خرید هستند . اما علت اصلی تفاوت چیست ؟حتما از قدیم  این عبارت را شنیده اید ، هیچ گرونی و هیچ ارزونی بدون دلیل نیست ! البته ما فرض را بر این می گذاریم که لباس ها توسط عرضه کننده درست قیمت گذاری شده اند . که البته با در نظر گرفتن چند نکته مهم خودتان مانند یک حرفه ای می توانید قیمت لباس را تخمین بزنید و اصطلاحا متوجه شوید که لباس به قیمتش می ارزد یا خیر!

 

 قیمت لباس عروس

متریال بکار رفته شامل پارچه ، تور ، تزیینات لباس

یکی از مهم ترین عوامل اختلاف قیمت در لباس های عروس نوع پارچه و تور و دیگر متریال بکار رفته در لباس است ، قطعا قیمت یک لباس عروس با پارچه تافته مصنوعی بسیار ارزان تر از لباسی از سیلک میکادو مرغوب است و یا دانتل زمخت چینی با دانتل لطیف و زیبای فرانسوی هم از نظر کیفیت هم از نظر قیمت بسیار متفاوت است . شاید به عنوان خریدار شما اصلا نه از اسم پارچه ها سر در بیاورید و نه آنها را بشناسید اما قطعا متوجه ظرافت و زیبایی آن خواهید شد . اگر دوست دارید لباس شما تزیینات سنگ داشته باشد و کمی درخشان باشد ، حتما متوجه شده اید سنگ ها و منجوق های بکار رفته در لباس نیز نقش مهمی در زیبایی لباس دارند  ، سنگ های درشت و مروارید های پلاستیکی قطعا زیبایی قطعات تراش خورده اتریشی را ندارند اما ارزان تر هستند .

 

شرکت و کشور سازنده 

بعضی از کشورها قطعا در زمینه مد سابقه درخشان تری دارند مثلا میلان ، پاریس ، بارسلون از شهرهایی هستند که طراحان بزرگ مد و لباس زیادی در طول تاریخ را در خود جای داده اند . شما هم با ما موافقید که لباسی که در یک آتلیه در میلان طراحی و دوخته می شود با یک لباس کپی شرکت چینی هم از لحاظ کیفیت و هم قیمت قابل قیاس نیستند . البته طراحان و برند های مطرح اروپایی برای پایین آوردن قیمت تمام شده لباس ها در بسیاری اوقات لباس ها را در کارخانه های خارج اروپا تولید می کنند اما تمامی پروسه کنترل کیفیت توسط برند در شرکت مبدا انجام میشود . بنابراین در انتخاب لباس عروس همیشه برند و مبدا آن را در نظر بگیرید . برند ایتالیایی با برند ترک و یا چینی ذاتا متفاوت است و بهای اضافه تر بهای زیبایی ، سابقه  و کیفیتی است که برند به شما تضمین می دهد .

 

کیفیت دوخت و تزیینات لباس

یکی دیگر از عوامل اصلی در قیمت لباس کیفیت دوخت و تزیینات لباس می باشد . هیچ گاه کمیت را فدای کیفیت نکنید ،  یک لباس ساده که کیفیت دوخت بالایی داشته باشد و هیکل شما را از آنچه هست زیباتر نشان دهد  بهتر است از یک لباس بی کیفیت اما مجلل ! ممکن است یک لباس ساده با کیفیت دوخت بالا بسیار گران تر از یک لباس پر زرق و برق با کیفیت دوخت پایین باشد . مثلا سنگ دوزی و اپلیکه هایی که با ظرافت و با دست دوخته شده بسیار زیبا تر از تزییناتی است که با چسب حرارتی بصورت موقتی روی لباس چسبانده می شوند .

 

محل و کیفیت ارائه

خرید آنلاین یا خرید از یک بوتیک شیک با مشاورین متخصص ؟ کدام ارزان تر است ؟ در بسیاری از مواقع محل و نوع ارائه لباس در قیمت آن بی تاثیر نیست .  سایت های فروش آنلاین شاید برای خرید لباس های معمول مفید باشند اما برای خرید لباس عروس در هیچ جا توصیه نمی شوند . برند های مطرح معمولا لیست محل های ارائه محصولات خود را از طریق وب سایت رسمی شرکت اعلام می کنند ، جایی که در آن مشاورین متخصص شما را راهنمایی می کنند تا لباسی انتخاب کنید که مناسب اندام و سلیقه و کاراکتر شما باشد  .

حال با در نظر گرفتن این نکات ، این شمایید که بر اساس بودجه ای که در نظر گرفته اید مهم ترین لباس زندگی تان را خریداری می کنید ، لباسی که بعد از اولین باری که آن را امتحان کردید لبخند شیرینی خواهید زد !